Vintage. . .

15. listopadu 2011 v 8:00 | [T] |  Móda
Vintage, áňo tenhle styl se mi čím dál, tím víc líbí sakra :">
Vintage styl se asi nelíbí každému, mě dříve taky ne :D Ale časem se mi strašně začal líbit :)
Vintage je oblečení ve style ehm "second hand" nebo prostě takovej starší styl :) (něco jako naše babičky :DDD )
Něco o vintage :

Vintage - pojem odvozený z oblasti produkce vína užívaný k vyjádření data sklizně hroznů nebo místo a čas stáčení vína do lahví, jinými slovy jde o vyjádření zralosti vína.
Tento termín byl převzat a modifikován sběrateli všeho druhu v termín představující vše co je staré, např. stará auta, staré oděvy atd.. Vintage může být v některých případech také nahrazen slovem klasický. Správný překlad anglického slova VINTAGE (čti vintidž) zní historický či výběrový. Jinými slovy, je to oblečení ze secondhandu, ale ne takové to obyčejné, které si okamžitě představíte pod pojmem sekáč. Jsou to luxusní kousky světových značek, jež mají duši a budou vypadat stylově za všech okolností. Vintage oblečení zažívá v této sezoně netušený boom.
Potom je tady ještě druhá možnost, myslím, mnohem schůdnější pro nás všechny. Vintage oblečení v dnešních dnech seženete téměř v každém kvalitnějším obchodě, např. H&M, CandA, Reserved, Mango, Promod, Vero moda… nebo jsou tedy potom trošku dražší, jako St. Olivier, Jackpot, Fornarina… Ale všechno to jsou zcela dostupné obchody ve větších městech. Vintage kousky jsou prostě takové, které nesou prvky z dřívějších ér, tedy, dalo by se říci retro. Takže 60.léta (o5-o6) , jež nám jsou známá hlavně z filmu Rebelové, potom secese a vikrotiánská doba (o7-o8), známá ze seriálu Sága rody Forseytů nebo filmu Titanic a disco éra 80. let (o9-o10) - (socialistické filmy Kamarád do deště, Disco příběh). V ČR není tolik mladých lidí, kteří by vintage módu obdivovali, takže se nemusíte bát, že když si koupíte v takto běžných obchodech nějaký pěkný retro kousek, tak to bude mít polovina školy. Také jde hlavně o to, dokázat oblečení skombinovat s doplňky (o11-o12) a samozřejmě i líčením a účesem (o13-o14)..
Ve světové módě je vintage na prvním místě. Dříve se dělaly kolekce, které normálním lidem připadaly absolutně nenositelné. Ale zdá se, že se to změnilo. Pokud se podíváte na módí řady těch nejznámějších návrhářů, jistě se vám mnoho modelů zalíbí a budete je obdivovat. Samozřejmě to nejsou kopie klasického stylu z určitých let, ale jsou překombinovány a různě doplněny moderními prvky nebo naopak doplňují moderní oblečení.

R&E Shoes, Dazzlin Skirt

Pants, Boots, Glasses, Jc Rags Sweater, Messenger, Jc Rags Knit Shirt


Studded Bleached Shorts, Denim Vest, Leopard Print Socks, Contrast Lace Up Brogues/Oxfords, Mulberry Alexa Lookalike

Totaly Demin, Vintage Bag, Vintage Boot


Pink Leather Jacket, Nude Heels, Sheer Top, Circle Scarf, Vintage Crown Pin, Floral Jeans¨

Circle Shades, Arctic Graphic Tee
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Marybelle Marybelle | Web | 15. listopadu 2011 v 16:12 | Reagovat

Nejlepší a nejoriginálnější styl. Je to nádhera! :)
PS. ty legíny, jak má slečna na předposledním obrázku, jsou úžasný!<3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
Líbí se ti náš blog?? Dej si tohle na svůj blog..:))

::